Proveden nagradni natječaj za učenike u izradi stripa na temu prevencije pušenja

Učenicima Osnovne škole Sveti Matej iz Viškova dodijeljene su nagrade za najbolje stripove koje su učenici 4. i 5. razreda izrađivali na temu prevencije pušenja. Naime, u sklopu europskog projekta „Od prevencije do zdravlja“ predviđen je i nagradni natječaj u izradi stripa na temu prevencije pušenja. Najbolje stripove na temu prevencije pušenja osmislile su učenice 4e, 4c i 4d razreda kojima su dodijeljeni poklon paketi u vrijednosti od 1.500,00 kuna, 1.000,00 kuna odnosno 500 kuna. Cilj nagradnog natječaja bio je upoznati djecu o štetnosti pušenja te uključiti učenike Osnovne škole Sv. Matej Viškovo. Za provedu natječaja angažiran je vanjski stručni suradnik koji je snimio kratki edukativni video o štetnosti pušenja te uputu kako osmisliti strip. Radove je ocjenjivalo tročlano povjerenstvo, a kreativnim i vrijednim učenicama kao nagrada za najbolje radove pripali su ruksaci s bilježnicama, olovkama, flomasterima, bojicama, miš s tipkovnicom, hrvatsko-engleskom rječnikom i ostalim prigodnim školskim potrepštinama. Poklon pakete ravnatelju Osnovne škole Sveti Matej Josipu Crniću koji će ih uručiti učenicama u ime Općine Viškovo dostavila je voditeljica Odsjeka ureda načelnika Irena Gauš.

  1. nagrada

 

2. nagrada

 

3. nagrada